Знак на автомобіль для водія-початківця

Авто

Для підвищення безпечності дорожнього руху передбачені різноманітні попереджуючі знаки. Багато водіїв-початківців бажають виділити свій автомобіль у потоці. Деякі використовують для цього знак «Учень за кермом», але це неправильно, оскільки даний тип позначень призначений лише для переобладнаного учбового транспорту автошкіл та приватних інструкторів.

Позначку «У» встановлюють тільки на ті транспортні засоби, які належним чином переобладнані та використовуються для учбової їзди. Такий знак кріпиться не тільки до скла, а й на дах автомобіля. Придбати якісний короб на дах можна у компанії «Знак У». Виробник спеціалізується на виготовленні обладнання для автошкіл. В асортименті наявні наступні види коробів:

  • учбовий трикутник;
  • учбова піраміда;
  • учбовий плафон.

Знаки-короби мають наступні особливості:

  • монолітна конструкція;
  • міцний пластик;
  • світлодіодне підсвічування;
  • кріплення за допомогою магнітів;
  • можливість нанесення рекламної інформації на плафон.

Знак для водія-початківця

Дуже часто водії без досвіду використовують саме позначку «У». Але даний знак інформує про те, що за кермом знаходиться учень під контролем інструктора. Водій, який вже отримав водійське посвідчення, не є учнем, тому не може використовувати даний знак. Більш того, знак «У» можна встановлювати лише на автомобілі с дублюючими педалями та дзеркалами. Таким чином використання даного знаку на особистому авто вводить в оману інших учасників дорожнього руху. Більш того, деякі водії негативно реагують на даний знак.

Для водіїв-початківців призначений інший знак – «70». Дане позначення передбачає обмеження максимальної швидкості. Згідно з чинним законодавством, після отримання водійського посвідчення протягом 2 років водій має використовувати даний знак. Він означає, що поза містом максимально допустима швидкість становить 70 км/год, в населеному пункті – 50 км/год.

Чи є покарання за невикористання знака

Що стосується недосвідчених водіїв, то чинним законодавством не передбачено покарання за відсутність знаку «70» на автомобілі. При цьому важливо, щоб водій не порушував інші правила дорожнього руху. Так, якщо знак відсутній, і водій порушив інше правило, до нього може бути застосоване більш суворе покарання, передбачене санкцією за вчинене правопорушення.

Відповідно до ПДР, знак потрібно використовувати обов’язково. Але покарання за невиконання даного правила не передбачено. При цьому інструктори наполегливо рекомендують використовувати даний знак та не перевищувати максимально допустиму швидкість для недосвідченого водія. Існує досить висока ймовірність, що через відсутність досвіду водій може не впоратися з керуванням. Тому обмеження швидкості для водіїв-початківців передбачене для підвищення безпеки дорожнього руху.


Допоможи ЗСУРеквізити Національного банку України


Поділитися з друзями
SKY - Новини міста Кропивницький