Особливості транспортування автомобілів в контейнерах

Авто

Перевезення легкових транспортних засобів (ТЗ) здійснюється в універсальних контейнерах. Це найзручніший спосіб доставки транспорту на далекі відстані морським чи залізничним шляхом. У 20-футовому контейнері перевозиться один автомобіль, у 40 футовому розміщується від 2 до 4 транспортних засобів. Для забезпечення безпеки вантажу важливим є чітке дотримання вимог до завантаження, кріплення, дотримання правил перевезення. Далі про це поговоримо детальніше.

Переваги доставки автомобілів у контейнерах

Необхідність транспортування автомобіля на далекі відстані виникає, як правило при його придбанні чи переїзді власника на інше місце проживання. При перегонці автотранспортних засобів своїм ходом на далекі відстані виникає низка проблем:

  • збільшення пробігу;
  • ризик дрібних пошкоджень кузова та сколів машини;
  • витрати на транспортування, у тому числі, на зворотній шлях водія (харчування, тощо).

Також з огляду на низьку якість доріг у певних районах та статистику ДТП транспортувати машини автомобільним транспортом особливо в зимовий час небезпечно. Надійніше замовити послуги логістичної компанії та доставити ТЗ у місце призначення морем або залізницею.

Переваги перевезення автомобіля залізницею

Найбільш безпечним видом транспорту вважається залізниця. Транспортування автомобіля даним способом здійснюється контейнером. Крім того, доставка у залізничному вагоні або на платформі економічно вважається економічно вигідною та безпечною.

Плюси перевезення автомобіля морем

Це не найшвидший спосіб перевезення, але найпопулярніший. Найчастіше замовляють транспортування авто океаном. Контейнери захищають від зовнішнього впливу довкілля.

Загальні правила контейнерних перевезень автомобілів

Важливо правильно підготувати транспортний засіб до перевезення:

  •  автомобіль повинен бути чистим;
  • забезпечений мінімальний рівень палива;
  • вимкнені протиугінні системи .

Значна увага має бути приділена фіксації автотранспортного засобу. Вона проводиться за допомогою спеціальних стяжок та брусів, що запобігають поздовжньому та поперечному зсуву. Машина знаходиться на ручному гальмі, передачі (для МКПП) або в режимі Parking (для АКПП).

Якщо транспортний засіб «не на ходу», то для його завантаження застосовується спецтехніка. Після закріплення автомобіля контейнер закривають, пломбують. Номер пломби прописується у транспортувальних документах. Зірвати пломбу можна лише після видачі машини одержувачу.

Страхування авто під час перевезення

Дія стандартних полісів ОСАГО та КАСКО на можливі ризики, що виникають у процесі контейнерного транспортування, не поширюється. Тому проводиться страхування автомобіля як вантажу.

Митне оформлення

Якщо автомобіль транспортується через міжнародні кордони, важливо дотримуватися вимог митного законодавства. Це може включати сплату зборів та ПДВ залежно від країни призначення.

 Джерело: zammler.com.ua


Допоможи ЗСУ



Реквізити Національного банку України


Поділитися з друзями
Скай